Jaunā aprīkojuma iegāde atspoguļota arī medijos
LTV1 Dienas ziņas, 14.jūnijs
Tiem, kuri vēlas iemācīties staigāt... ir jāstaigā!*

Mūsu rehabilitācijas centrā „Rāzna”” ārstējas pacienti, kas vēlas atgūt savas iešanas spējas un, protams, to vēlas izdarīt pēc iespējas īsākā laika posmā. Speciālistu komanda dara visu, lai maksimāli apmierinātu šīs, pacientiem tik svarīgās, vēlmes.
Attīstoties zinātniskajai izpētei un pieaugot klīniskajai pieredzei dažādu funkcionālu ierobežojumu ārstēšanā, mūsu centrs pilnveido sniegto pakalpojumu kompleksu, iegādājoties jaunāko aprīkojumu, speciālistiem regulāri paaugstinot profesionālo kvalifikāciju, apmeklējot seminārus, kursus, kā arī starptautiska mēroga medicīnas kongresus. Rehabilitoloģe J.Civako ir pārliecināta, ka šis aprīkojums uzlabos veselības aprūpes pakalpojuma kvalitāti un ļaus ātrāk pacientiem atgriezties ikdienas dzīvē un darbā.
Sadarbojoties ar rehabilitācijas centra „Baltezers” speciālistiem, 2013. gadā esam iegādājušies Vācijā ražotu h/p cosmos skrejceliņu, bet, diemžēl, ierobežotā finansējuma dēļ nespējām iegādāties pilnu aprīkojuma klāstu, kas liedza mūsu pacientiem vēl ātrāk un efektīvāk atgūt iešanas spējas. Taču mēs neapstājāmies pusceļā un šogad esam iegādājušies nepieciešamo papildus aprīkojumu, lai realizētu fizioterapeitu galveno mērķi - iemācīt pacientu fizioloģiski pareizi iet. Tā ir Latvijā vienīgā h/p cosmos skrejceliņa sistēma, kas ir aprīkota ar unikālu Robowalk mehānismu.
Skrejceliņš ar papildus aprīkojumu – drošības arka ar espanderu (gumijas troses) sistēmu, ļaus fizioterapeitiem efektīvāk sekmēt pacientu iešanas spēju atjaunošanos pēc insultiem, traumām un citām saslimšanām. Šīs sistēmas ieviešana motivēs arī tos pacientus, kas baidās uzsākt kustēties, jo nezina, kā to darīt, kā arī baidās no sāpēm, ko rada slodze, veicot iešanas atjaunošanas vingrinājumus.
Pacienti, kas nevar staigāt, protams, arī nespēj staigāt pa skrejceliņu, taču to nevar teikt par h/p cosmos sistēmu. Pateicoties speciāli izstrādātām skrejceliņa palīgierīcēm, pacients atrodas stāvus pozīcijā, ko nodrošina drošības arkas gumijas troses, kas ir piestiprinātas pie pacienta krūšu stiprinājumiem. Sistēma ļauj fizioterapeitam veikt mērķtiecīgāku un efektīvāku procedūru. Pacienti var sākt iešanas apmācību ātrāk, ilgāk un biežāk, ieguldot mazāk fiziskās slodzes, mazinot nogurumu gan pacientam, gan fizioterapeitam.
Darbs ar h/p cosmos skrejceliņu ietver 3 principus:
- Pacienta motivācija – tā kā skrejceliņš ir aprīkots ar drošības arku, espanderiem un roku balstiem, kas nodrošina visa ķermeņa līdzsvaru, pacientiem zūd bailes krist un viņš aktīvi iesaistās nodarbībā. Turklāt sistēma ir aprīkota ar kritienu - STOP drošības atslēgšanās mehānismu, ja pacients krīt, sistēma automātiski atslēdzas. Tikai tad, kad pacientam pazūd bailes, rodas sadarbība ar fizioterapeitu, kas ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem panākumu gūšanā.
- Fizioloģiski pareiza kustība. Šis aprīkojums ļauj pacientiem apgūt pareizās fizioloģiskās kustības, stimulējot tā kustības. Aparāts nespiež pacientam veikt kustības, bet stimulē to darīt. Šo procesu var salīdzināt ar divriteni, kurš ir aprīkots ar kustības pastiprinātājiem. Fizioterapeita vadībā pacients kustas ar mazāku piepūli, veicot fizioloģiski pareizas iešanas kustības.
- Kustību atkārtošanās. Šī sistēma ļauj kustēties, attīstīt muskuļu darbību.
Jaunas metodes pielietošana ļauj cerēt, ka pacients spēs ātrāk patstāvīgi staigāt, būt neatkarīgs un pilnvērtīgi dzīvot.
Vēlamies atgādināt, ka rehabilitācijas process ir jāuzsāk pēc iespējas agrāk, lai veiksmīgāk sasniegtu rezultātus.
Šāda iekārta tiks pilnībā nokomplektēta un uzstādīta SIA „Rehabilitācijas centrs „Rāzna”” 2014.gada 11.jūnijā, kā arī speciālisti no SIA „Baltmedika” apmācīs mūsu centra darbiniekus, kā metodiski pareizi izmantot šī aprīkojuma iespējas pacientu rehabilitācijā.
*h/p cosmos
Ražotāja mājaslapa - http://www.h-p-cosmos.com/, attēls - no ražotāja mājaslapas.
Slinga jeb saišu terapijas iespējas
Rehabilitācijas centrs "Rāzna" piedāvā slinga terapiju jeb saišu terapiju.Tā ir fizioterapijas metode, kuru pielieto pacientu rehabilitācijā, izmantojot speciālu profesionālu fizioterapijas aprīkojumu REDCORD.
Ārstniecībā slinga terapiju pielieto kustību-balsta aparāta problēmu gadījumā, pacientiem pēc insulta, traumām un operācijām. Profilakses nolūkā izmanto, lai palielinātu muskuļu spēku, izturību, stiprinātu dziļo muskulatūru vai atbrīvotu saspringtos muskuļus; uzlabotu stabilitāti locītavās un stimulētu sensorimotoro sistēmu un visbeidzot- uzlabotu pašsajūtu, veselību, stāju un gaitu, uzturētu labu fizisko formu, savlaicīgo novēršot muguras problēmas.
Slinga terapijas koncepta pamatā ietilpst:
- funkcionālās nespējas diagnostika – diagnostikas laikā tiek noteikts „vājais punkts”, tas ir, muskuļiem tiek veikts pieaugošas slodzes tests slēgtā kinētiskā ķēdē, kā arī atsevišķu muskuļu tests slēgtā kinētiskā ķēdē kombinējot ar vispārpieņemtajiem muskuļu testiem un izmeklēšanas testiem;
- ārstēšana - ārstēšanas iespējas pielietojot Redcord aprīkomumu: NEIRAK- neiromuskulārā aktivizēšana, relaksācija, kustību apjoma palielināšana, trakcija, muskuļu stiepšana;
- vingrošana - pielietojot Redcord aprīkojumu iespējams veikt vingrinājumus, lai palielinātu muskuļu spēku, izturību, uzlabotu stabilitāti locītavās un stimulētu sensorimotoro sistēmu; neiromuskulārā aktivizēšana (NEIRAK) - Redcord metode, ar kuras palīdzību tiek stimulēta neiromuskulatūra augstākajā līmenī ar mērķi aktivizēt muskuļus;
- katram pacientam tiek izstrādāta individuāla vingrošanas programma atbilstoši vecumam, fiziskai sagatavotībai un diagnozei.
Nodarbības notiek fizioterapijas zālē, kuru varat apskatīt mūsu bilžu Galerijā.
Nodarbības cena - 7 EUR.
Mēs piedāvājam arī kinezioloģisko teipingu!
Teipinga metodes mērķis - veicināt ķermeņa paša dziedināšanās procesus.
Fizioterapeits veic pacienta izmeklēšanu, veic kustību apjoma pasīvā un aktīvā novērtēšanu, veic testēšanu atbilstoši kinezioloģijas principiem. Kā rezultātā speciālists izvēlas tehniku un aplikācijas veidu atbilstoši pacienta problēmām.
Veidojot aplikāciju uz pacienta ādas tiek izmantota speciāla lenta, kurai biezums un stiepjamība ir līdzīga ādai, gaisa un ūdens caurlaidīga, lietošanas ilgums ir no dažām dienām līdz nedēļai.
Šo metodi var pielietot gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Kinezioloģiskā teipinga efekti:
- muskulatūtas tonusa samazināšana, vai uzlabošana,
- uzlabo audu mikrocirkulāciju, asinsriti,
- aktivizē limfātisko sistēmu,
- pretsāpju efekts, gan akūtu, gan hronisku sāpju gadījumā (muguras sāpes, traumu gadījumā utt.),
- uzlabu locītavas stabilitāti, funkciju (mehāniska korekcija, sāpju samazināšana, proprioreceptīva stimulācija),
- uzlabo iekšējo orgānu darbību.
Kinezioloģisko teipingu pielieto:
- akūtu un hronisku sāpju gadījumā,
- ortopēdijā, traumatoloģija (iedzimtas greizās pēdas, šķībais kakls, plakanās pēdas, pēcoperācijas periodā pie dažādiem locītavu, saišu bojājumiem u.c.)
- neiroloģijā (muguras sāpes, nervu bojājumi),
- pediatrijā,
- ginekoloģijā.
Cena:
5 cm - 0.12 Ls
Fizioterapeita konsultācija - Ls 2.50
Papildus informāciju Jūs varat saņemt pie mūsu fizioterapeitiem!
Iespēja uzlabot veselību bez medikamentu lietošanas
Cilvēku interese, par miesas un gara veselības stāvokļa uzlabošanu profilaktiskā un atveseļošanās nolūkā, izvairoties no medikamentu lietošanas, kļūst arvien izplatītāka. Viena no populārākām šāda veida ārstniecības metodēm ir ķīniešu dziedniecības metode - akupunktūra.
Mūsdienās ir ieviestas daudzas jaunas akupunktūras metodes, viena no tām ir – elektropunktūra, kas ir nesāpīga, bez infekcijas un alerģijas iespējām, jo tiek veikta bez ādas virskārtas mehāniska bojājuma, neizmantojot akupunktūras adatas, tādēļ to pielieto arī bērniem un īpaši jutīgiem cilvēkiem. Metode tiek pielietota hronisku un akūtu slimību ārstēšanai, kā arī ieteicama profilaktiskos nolūkos darba spēju uzturēšanai, imūnsistēmas stimulācijai kā arī ķermeņa homeostāzes (ķermeņa vispārējās veselības stāvokļa) procesu uzturēšanai.
Elektropunktūra palīdz ārstēt plaša spektra saslimšanas - radikulītu, neiralģijas, osteohondrozes, locītavu sāpes, neirastēnijas, traumu sekas, dažādas gastroenteroloģiskas slimības, urīna nesaturēšanu naktīs, alerģiskus dermatītus, neirodermītu, galvassāpes, stresa sekas, alkoholismu, nikotīnismu, lieko svaru, mutes dobuma slimības, vispārēju nespēku.
Rehabilitācijas centrā „Rāzna” šo pakalpojumu piedāvā dakteris O.Krastiņš - kvalificēts ārsts ar ilggadēju pieredzi veselības aprūpes jomā. Pieteikšanās konsultācijai, zvanot uz 26305572, norādot, ka pakalpojumu vēlaties saņem rehabilitācijas centrā „Rāzna”.
Sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes pārvaldi „Sociālais dienests” piedāvājam:
1. BEZMAKSAS 12 dienu medicīniskās rehabilitācijas programmu sekojošajām Rēzeknes pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētajām personām:
- personām ar funkcionālajiem traucējumiem, ar pietiekamu pašaprūpes līmeni, pensijas vecumā, kuru ienākumi (pensijas apmērs) nepārsniedz EUR 228,- mēnesī;
- Otrā pasaules kara (Lielā tēvijas kara) veterāni un dalībnieki;
- Afganistānas kara veterāni.
Diagnozes: multiplā skleroze, sejas nerva patoloģija, nervu, nervu saknīšu un pinumu patoloģija, polineiropātijas, cerebrovaskulāras slimības, dorsopātijas, artropātijas, kaulu un citu orgānu ievainojumi, elpošanas orgānu saslimšanas un hroniskas dziļāku elpceļu slimības.
Programmā iekļauts:
ārsta pieņemšana;
fizioterapeita konsultācija, individuālā plāna izstrādāšana;
fizioterapijas nodarbības grupā;
1 veida fizikālās terapijas procedūras;
sāls istabas apmeklējums;
parafīna-ozokerīta terapija;
uzturēšanās;
ēdināšana.
2. BEZMAKSAS 12 dienu uzturēšanās vecākiem vai citām personām, kuras pavada bērnu ar īpašajām vajadzībām vecumā no 5 līdz 18 gadiem uz medicīnisko rehabilitāciju un kuram, saskaņā ar smagiem funkcionālajiem traucējumiem, ir nepieciešama īpaša kopšana.
Informāciju par pakalpojumu saņemšanas kārtību un iesniedzamajiem dokumentiem Jūs variet saņemt Rēzeknes pilsētas domes pārvaldē „Sociālais dienests”, adrese: Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 93.
Kas īsti ir haloterapija un kāpēc tā ir tik būtiska ārstniecībā?
Tā ir ārstēšanas un profilakses metode, kurā netiek izmantotas zāles. Tā radīta, izmantojot mākslīgu mikroklimatu, kura parametri ir tuvi sāls raktuvju parametriem.
Haloterapija tiek pielietota:
- plaušu, elpošanas ceļu un ādas patoloģiju ārstēšanai un saslimšanu profilaksei;
- elpošanas ceļu higiēnai;
- lai atbrīvotos no spriedzes un stresa.
- vīrusu infekciju un saaukstēšanās slimību profilaksei;
- organisma aizsargmehānismu aktivizēšanai;
- ādas slimību ārstēšanai, ādas saslimšanu profilaksei;
- alerģisku saslimšanu profilaksei;
Procedūras ''sāls istabā'' ir ieteicamas pacientiem, kuri slimo ar dažādām hroniskām plaušu slimībām, astmu, pneimoniju u.c. plaušu slimībām. Tāpat šajā mikroklimatā ir īpaši veselīgi uzturēties cilvēkiem ar kādu respiratoru alerģiju, rinītu.
Mūsu centrā haloterapijas kabinets jeb ''sāls istaba'' ir nesen renovēta - tajā skan relaksējoša mūzika un nomierinošā apgaismojumā ikviens var atslābināties un uzlabot savu veselību.
Ar haloterapijas kabineta interjeru Jūs varat iepazīties mūsu Galerijā.
Viena seansa cena - 2 EUR.
Vairāk informācijas pa tālruni 64646923.
Iespēja iegādāties dāvanu kartes!
Piedāvājam iegādāties dāvanu kartes, kas sniegs iespēju dāvanu kartes saņēmējam izmantot rehabilitācijas centra pakalpojumus!
Dāvanu kartes vērtība nav normēta - par to var vienoties, izpētot un izvēloties piemērotākos pakalpojumus, kurus iekļaut dāvanu kartes vērtībā.
Mūsu centra darbinieki sniegs konsultāciju par efektīvāko rehabilitācijas kursu, lai sasniegtu vēlamos rezultātus cilvēkam, kam vēlaties dāvināt iespēju uzlabot veselības stāvokli.
Lai iepazītos ar rehabilitācijas centra pakalpojumu klāstu un izcenojumiem, apmeklējiet mājas lapu internetā http://www.lnrc.lv, kā arī rakstiet e-pastu uz vai zvaniet pa tel.: 64646923.
Insulta pacienti kā prioritāte
Rehabilitācijas centra „Rāzna” 2014.gada prioritāte ir pakalpojumu klāsta uzlabošana pacientiem pēc insulta, sniedzot visu nepieciešamo aprūpi –
- gan sociālo aprūpi, nodrošinot kvalitatīvus dzīvošanas apstākļus, atvieglojot radinieku rūpes;
- gan medicīnisko aprūpi, piedāvājot kvalificētu multiprofesionālās komandas speciālistu (audiologopēds, ergoterapeits, fizioterapeits, uztura speciālists) palīdzību.
Minimālais ārstēšanās kurss ir 12 kalendārās dienas. Ja rehabilitācijas centra speciālisti uzskata, ka ir nepieciešams ilgāks rehabilitācijas laiks, kurss var tikt pagarināts.
Ja pacients ir I grupas invalīds vai persona ar trūcīgās personas statusu, tad pakalpojuma cena par ārstniecības kursu ir tikai EUR 12.00 (ēdināšanas un izmitināšanas maksa sestdien un svētdien, jo šajās dienās nenotiek procedūras).
Bērniem ar īpašām vajadzībām ārstēšanās ir bez maksas, bet pārējiem pacientam – EUR 83.10
Sīkāka informācija, konsultējoties ar ārstniecības speciālistu, zvanot uz tel.: 64646923.
Jaunākie ieraksti
-
Jaunā aprīkojuma iegāde atspoguļota arī medijos
15. jūn. 2014 -
Tiem, kuri vēlas iemācīties staigāt... ir jāstaigā!*
9. jūn. 2014 -
Slinga jeb saišu terapijas iespējas
7. jūn. 2014 -
Mēs piedāvājam arī kinezioloģisko teipingu!
7. jūn. 2014 -
Iespēja uzlabot veselību bez medikamentu lietošanas
7. jūn. 2014 -
Sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes pārvaldi „Sociālais dienests” piedāvājam:
7. jūn. 2014 -
Kas īsti ir haloterapija un kāpēc tā ir tik būtiska ārstniecībā?
7. jūn. 2014
Centra "Rāzna"jaunumi
Sekojiet līdzi mūsu aktualitātēm šeit un Draugiem.lv fanu lapā, nospiežot ikonu mājas lapas apakšā vai pārejot pēc dotās saites - http://www.draugiem.lv/lnrc_razna/